Tizenhat elsőség a kecskeméti medencében

2023. 04. 26. (szerda) 22.59

A XXXVIII. BÁCSVÍZ Kupán a DSI Debrecen 26 úszója állhatott fel legalább egyszer a dobogóra.

Kiválóan teljesítettek fiataljaink a hírös városban megrendezett versenyen, hiszen 16 arany-, 27 ezüst-és 19 bronzérmet szereztek a két nap során. A medálok gyűjtéséből igencsak kivette a részét Erdős Luca, aki 200 méteren mellen és vegyesen is nyerni tudott, 50, 100, 200 és 800 gyorson másodikként csapott célba, míg 100 mellen a harmadik helyen zárt. Egyesületünkből a legtöbb aranyat viszont Nagy Ádám zsebelte be, tehetségünk 50, 100 és 200 mellen állította meg elsőként az órát, míg 100 pillangón a második legjobb időt úszta. Az elsőségeket illetően Lucán kívül Rácz Anna Lilla, Virág Ágnes, Kenyeres Gergő és Piros Kristóf duplázott, míg egy-egy alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára Zombori-Szalontai Krisztina, Piros Patrik és Végh Tamás.

Külön öröm, hogy korosztályában Piros Kristóf megnyerte az egyéni pontversenyt, melyet egy plusz kupával is honoráltak a szervezők.

Eitler Péter Patrik: 50 pillangó és 100 gyors 3. hely

Erdős Luca: 200 mell és 200 vegyes 1. hely, 50,100,200 és 800 gyors 2. hely, 100 mell 3. hely

Orovecz Patrik: 100 hát és 1500 gyors 2. hely, 200 hát 3. hely

Piros Patrik: 200 mell 1. hely, 100 mell és 100 gyors 2. hely, 50 és 200 gyors 3. hely

Piros Kristóf: 100 és 200 mell 1. hely, 100 gyors 2. hely

Rácz Anna Lilla: 50 és 100 hát 1. hely, 200 hát 2. hely

Schwarcz Mátyás: 200 hát 2. hely, 100 hát 3. hely

Sógor Fruzsina: 100 gyors 2. hely

Tóth Marcell: 200 mell 2. hely

Ulveczki Botond: 200 hát 3. hely

Velekei Botond: 50 pillangó, 50 mell, 100 hát és 200 gyors 2. hely

Végh Eszter: 50 mell 2. hely, 200 mell 3. hely