Két tucat arany a Hajósról

2022. 05. 02. (hétfő) 20.30

Remekül szerepelt a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszószakosztálya a Hajós Alfréd Kupa második fordulójában.

24 arany-, 23 ezüst- és 14 bronzérmet szereztek fiataljaink a Debreceni Sportuszodában szombaton megrendezett versenyen, ahol harminc egyesület közel négyszáz úszója csobbant vízbe. A hazai népes csapatból harmincegy sportolónknak sikerült legalább egy érmet begyűjtenie. Kovács Kitti és Orovecz Patrik volt a két legeredményesebb, az egyéni számokat figyelembe véve előbbi 100 és 200 háton, valamint 200 gyorson, míg utóbbi 200 méteren háton és mellen, továbbá 800 gyorson csapott elsőként célba.

Két-két elsőséggel zárt Erdős Luca, Rácz Anna Lilla, Virágh Ágnes, Horváth Simeon és Sárosi Balázs. Rajtuk kívül Zombori-Szalontai Krisztina, Barta Levente, Eitler Péter, Kovács Kálmán és Velekei Benedek egy-egy számban bizonyult a leggyorsabbnak.

A nap végén az is eldőlt, hogy a DSC-SI szakosztálya gyűjtötte be a legtöbb érmet a verseny során.