Négy éremmel zárta az Ob-t Holoda Péter

2021. 11. 15. (hétfő) 10.51

Az első napon 50 gyorson szerzett aranyérme után folytatta remek szereplését a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszója.

A világbajnoki bronzérmes sportoló a második nap délelőttjén a második idővel kvalifikálta magát az esti döntőbe 50 pillangón, ahol végül elsőként csapott célba (23.77), megszerezve ezzel a második aranyérmét a Csík Ferenc versenyuszodában. Alig maradt le a dobogóról a 4x50 méteres mix gyorsváltónk, amely nagy csatában végül a pontszerző negyedik helyen ért célba (Holoda Péter, Zombori-Szalontai Ferenc, Senánszky Petra, Gál Kincső).

A rövidpályás ob szombati napján sem maradtunk érem nélkül, hiszen Holoda 100 gyorson (47.86) második helyen végzett Németh Nándor mögött. A 200 méteres mellúszás döntőjében Zombori-Szalontai Ferenc révén volt érdekelt a DSC-SI, aki végül a pontszerző nyolcadik helyen zárt (2:17.97).

A zárónapon is dobogóra állhatott Holoda Péter, a tokiói olimpiát is megjárt fiatalember 100 pillangón 52.32 mp alatt teljesítette a távot, ami az ezüstéremhez volt elég.