Korosztályos bajnoki címet szerzett Kovács Korinna

2021. 09. 14. (kedd) 09.22

Zsinórban negyedik alkalommal rendezték meg Békéscsabán a kerékpáros Kritérium Országos Bajnokságot.

A Magyar Kerékpáros Szövetség és a Nyírségi Kerékpárosok Sport Egyesülete által szervezett versenyre tizenöt kategóriában összesen 178 nevezés érkezett. A 900 méteres körpályán a szabályok szerint minden gyorsasági hajrá első négy helyezettje (5, 3, 2 és 1) pontot kapott. A körelőnyt elért versenyző plusz 20 ponttal gazdagodott, míg a körhátrányba kerülő 20 pontot vesztett. A győztes az a kerékpáros lett, aki a legtöbb pontot gyűjtötte össze. Pontegyenlőség esetén a több hajrágyőzelem számított.

Az OB-n kiválóan szerepeltek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola fiataljai, hiszen a junioroknál Kovács Korinna volt a leggyorsabb Sáry Boglárka (KSI SE) és Németh Bettina Tímea (DKSI Cycling Team) előtt. Jánossy Fanni (DSC-SI) épphogy lemaradt a dobogóról, de negyedik helye több, mint biztató a jövőt illetően.

A DSC-SI két további ezüstérmet is szerzett, a tizenöt éven aluli lányoknál Balogh Sára, míg az U17-es mezőnyben Pusztai Dóra végzett a második helyen.