Búcsúztak a magyar fiúk a 3x3 U18-as világbajnokságtól

2021. 08. 27. (péntek) 22.26

Nem sikerült továbbjutnia a csoportból a magyar válogatottnak a debreceni 3x3 U18-as világbajnokságon. Lekli József csapata a csoportmérkőzések zárónapján ugyan ismét nagyot küzdött, de a Dominikai Köztársaság és Oroszország ellen is vereséget szenvedett.

Kemény küzdelmeket és izgalmas mérkőzéseket hozott az 3x3 U18-as világbajnokság negyedik napja. A fiúknál a magyarok csoportjában Dominika legyőzte az első napot veretlenül záró Litvániát, míg a mongolok legyőzték az oroszokat, így gyakorlatilag Kalassai Martinék mindkét mérkőzésükön győzelmi kényszerben léptek pályára. Az este első meccsén sajnos már rögtön elszálltak a remények, hiszen a rendkívül atletikusan kosárlabdázó dominikaiak a litvánok ellen aratott meglepetésgyőzelmüktől feltüzelve Ságodiék ellen is nagyon felszívták magukat, s nagyszerű védekezést bemutatva könnyed győzelmet arattak a mieink ellen. Az nap utolsó összecsapása így már tét nélküli volt Oroszország ellen, s bár meg volt az esély a szép búcsúra, a győzelem ezúttal sem jött össze, ellenfelünk 15-13-as győzelmet aratott.

A fiúk D-csoportjában sem történ különösebb meglepetés, az Amerikai Egyesült Államok és Észtország is simán verte a Letteket, s mivel az észtek 21-17-re a szlovéneket is két vállra fektették, így az USA mögött ők jutottak a legjobb nyolc közé.

A hölgyeknél a Spanyolország veretlenül nyerte csoportját, mögötte viszont némi meglepetésre az ukránok jutottak a negyeddöntőbe, miután az addig hibátlan Hollandia mindkettejüktől sima vereséget szenvedett. Az egyik leggyengébbnek tartott C-csoportból Németország veretlenül jutott tovább, a második negyeddöntőt érő helynek pedig Lettország örülhetett.

Szombaton már a legjobb nyolc küzdelmei következnek, a magyar lányok délelőtt 10 óra 5 perckor játszanak a csütörtökön a nagy esélyes Amerikai Egyesült Államokat is legyőző Oroszországgal.

3x3 U18 világbajnokság 4. napi redmények