Szilágyi Réka győzött a Magyar Nagydíjsorozat budapesti versenyén

2021. 08. 26. (csütörtök) 23.38

A Lantos Mihály Sportközpontban megrendezett viadalon a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola hat atlétája vett részt.

A tokiói olimpia után három héttel először állt rajthoz a sokszoros magyar bajnok Kozák Luca, aki végül az amerikai Gabriele Cunningham és a lengyel Klaudia Siciarz mögött 13.02-es idővel harmadikként ért célba 100 gáton. Luca a Hungary ,,A” váltótóban is szerepet kapott 4x100 méteren, a magyar kvartett (Kéri Bettina, Csóti Jusztina, Takács Boglárka, Kozák Luca) a harmadik legjobb idővel fejezte be a versenyt. 400 gáton a Koroknai testvérekért szoríthattunk, az ötkarikás játékokat is megjárt Máté most nem tudott ötven másodpercen belül kerülni, de 50.27-es ideje bronzérmet ért számára. Tibor ugyanitt a negyedik helyen zárt (51.69). Erős mezőnyben bizonyíthatott gerelyhajítónk, Szilágyi Réka. A regnáló magyar bajnok az ötödik sorozatban bőven hatvan méter felé hajította a gerelyt (60.70), amivel nemcsak, hogy átvette a vezetést, de mint később kiderült, meg is nyerte a versenyt az amerikai Winger és a lett Mūze előtt. Legfiatalabb atlétánk, a 2003-as születésű Oláh Máté Milán nagyot küzdött 800 méteren (1.52.54), a debreceni tehetség a tizedik helyen fejezte be a számot.

Fotók: Magyar Atlétika - Hungarian Athletics/facebook