Újabb kiütéses győzelem, csoportmásodik a magyar válogatott

2021. 08. 10. (kedd) 19.24

Magabiztos sikert aratott a magyar női U19-es válogatott a debreceni világbajnokság harmadik játéknapján Argentína ellen. Szoros első negyed után beindult a magyar henger, s végül 80-29 arányban nyertek Cziczás László tanítványai.

Mindkét együttes vereséget szenvedett Oroszországtól, ellenben legyőzte Tajvant, így a mérkőzés tétje a csoport második helye volt. Az együttesek vezérei szerezték az első kosarakat, Milagros Maza duplájára Dombai Réka válaszolt egy szép betörés után. Ezt követően kissé kapkodóvá vált a játék, a negyed feléig összesen egy argentin kosár született. A folytatásban ugyan mindkét csapat megtörte a hosszú kosárcsendet, de az első negyed semmiképp sem a látványos támadójátékról marad majd emlékezetes, a felejthető első tíz perc végén 12-10-es haza vezetést mutatott az eredményjelző.

Rakita négy pontjával indult a második negyed, Miklós triplája és Madar tempója után pedig két perc után kétszámjegyűre nőtt a különbség. Érezhető volt a magyarok ritmusváltása, Dombai középtávolija pedig már az argentin vezetőedzőnek is sok volt, magához is hívta övéit egy egyperces fejmosásra (23-10). Ez sem segített a dél-amerikaiakon, két újabb magyar hármassal már 17-0-s rohanásban voltak a mieink. Hiába Maza kettese, Boros egy újabb triplát rámolt be a sarokból, így már húsz volt közte (32-12). A félidőből hátralévő időben is parádésan zárt a magyar védelem, Rozmán dudaszós hármasával pedig gyakorlatilag a nagyszünetre eldőlt a találkozó (42-15).

A fordulás után sem változott a játék képe, a magyar válogatott rendkívül stabilan védekezett, a precíz távoli dobásoknak köszönhetően pedig tovább nyílt az olló. Cziczás László szövetségi kapitány a Tajvan elleni összecsapáshoz hasonlóan igyekezett elosztani a játékperceket, gondolva a szerdai nyolcaddöntőre is. Szemmel láthatóan élvezték a játékot Telegdy Zsófiáék, minden hazai pályára lépő ponttal zárta a találkozót. A vége magabiztos 80-29 arányú magyar siker lett, így megérdemelten szerezték meg Oroszország mögött a csoport második helyét.

Magyarország – Argentína 80-29 (12-10, 30-5, 19-4, 19-10)

Magyarország: Kéita 6, Boros 15/9, Dombai 16/6, Madar 6/3, Krasovec 1 csere: Sitku 8, Miklós 6/6, Telegdy 7/3, Rozmán 3/3, Holcz 5/3, Rakita 7/3.

vezetőedző: Cziczás László

Argentína: Marin 4, Maza 7/3, Saravia 2, Buzzetti 4, Vilches 4 csere: Michel -, Bazán 2, Baccareli -, Fernandez -, Aset -, Tondi -.

vezetőedző: Sebastian Silva

Cziczás László: Nagyon meg szerettük volna nyerni ezt a mérkőzést, a nagyobb tétnek tudom be a kicsit gyengébb kezdést. Miután le tudtuk vetkőzni a görcsösséget, nagyon szépen beindultunk a pálya mindkét oldalán. Amit kértem, azt megvalósították a lányok, így gyakorlatilag a nagyszünetre eldőlt a mérkőzést. Szerencsére ma is többet tudtak pihenni a kulcsjátékosok, ami még sokat érhet, hiszen holnap jön számunkra a világbajnokság legfontosabb mérkőzése, igyekszünk arra a meccsre kihegyezni a legjobb formánkat.