Őszi elsőségre hajtó csapataink vereséggel zárták a hetet

2022. 11. 07. (hétfő) 10.53

November első hétvégéjén a DSI Debrecen korosztályos labdarúgó csapatainak mindegyike pályára lépett.

Jankovics Sándor együttese veretlenül várta a Békéscsaba elleni találkozót, ám a sikerszéria nem folytatódott. Pedig jól indult a találkozó, Nagy Ákos már a 3. percben megszerezte a vezetést. Fiataljaink csak a félidő derekáig örülhettek, jött egy rövidzárlat és öt minutum alatt a lilák háromszor vették be Meszesán kapuját. A játékrész vége előtt ismét kapitulált a védelem és a Békéscsaba már a negyedik találatát jegyezhette. Szünet után mindent egy lapra feltéve kitámadtak U19-eseink, sikerült is egy gólra zárkózni Papp Éter és Juhász Nándor révén, de a vendégek a 67. percben bebiztosították győzelmüket.

Vissza akarta venni az első helyet Bende Tibor csapata, ehhez viszont nyerni kellett volna az éllovas Sényő elleni rangadón. Úgy nézett ki, sikerül is elérni a célt, Kerezsi Kevin a 13. percben megszerezte a vezetést. Hiába játszottak viszont fölényben U17-eseink, a 32. minutumban egyenlítettek a hazaiak, majd a félidő vége előtt már náluk volt az előny. A második játékrészben a Bende-tanítványok domináltak, ám ez gólokban nem mutatkozott meg, így a Sényő otthon tartotta a pontokat.

Kaszás János legényei délben nem az étkezőasztalnál ültek, ugyanis bajnoki mérkőzés várt a srácokra, a Tiszaújváros ellen léptek pályára. Lendületesen, szemre tetszetősen futballoztak fiataljaink, fölényüket hamar gólra is váltották, Keszler Benjámin a 7. percben értékesítette helyzetét. Két minutum elteltével Tóth Zoltán duplázta meg az előnyt. A félidei végeredményt Rácz Tibor állította be és csapatunk megnyugtató előnnyel mehetett szünetre. A fiúk a folytatásban sem vettek vissza a tempóból, a 47. percben Keszler duplázott, majd Takács Tamás is bevette a vendégek kapuját. És a gólok sorának még nem ért véget, a 78. percben Virág Zalán mattolta a Tiszaújváros védelmét. Keszler megkoronázva mai teljesítményét, harmadszor is eredményes volt, így csapatunk egy hetest rúgva megnyerte a mérkőzést.

Zsinórban két győztes mérkőzést tudhatott maga mögött Takács András együttese, szombat délelőtt pedig a harmadikat is szerették volna megszerezni. Fehér Erik már a 7. percben jelezte a csengeri fiataloknak, ma Debrecenben maradnak a pontok, de ők ekkor még ezt nem vették komolyan, közeledve a félórához, ledolgozták hátrányukat. Erik a második félidőelején újabb jelzést adott a vendégeknek, majd a 60. percben nyomatékosította is a szándékot, bevitte a harmadik találatot.

Hajdúszoboszlóra látogattak Cseke Bence fiai, no nem a város híres fürdőjében akartak vizitálni, attól nem messze a sporttelepen kellett pályára lépniük. A fürdés azonban nem maradt el, csak ez vereség formájában jelentkezett, a házigazdák négyszer vették be Bíró levente kapuját és begyűjtötték a pontokat.

Elkapták a fonalat Győrösi Péter srácai, Cigándon, majd Nyíradonyban is győzelmet ünnepelhettek. A jó sorozatot hazai pályán szerették volna folytatni, ehhez a Balmazújvároson keresztül vezetett az út. Komódi Ferenc fél óra alatt kétszer is betalált, ezzel megalapozta a sikerhez vezető utat. A vendégek viszont szépítettek, de Milbik Kálmán visszaállította a kétgólos különbséget. A piros-kékek ismét kapaszkodtak, ám Kiss Sebestyén a 64. percben bebiztosította a győzelmet.

Szabó Imre gyerekei is a Balmazújvárossal mérték össze erejüket. Az összecsapásból egy színvonalas, jó iramú mérkőzés alakult ki, mindkét fél bátor támadójátékkal rukkolt elő. Csapatunk kerültelőnybe, Müller Ádám a 65. percben bevette az újvárosi kaput, de öt minutum elteltével egyenlítettek a vendégek. A mérkőzés végén viszont srácaink örülhettek, a 75. percben Kiss Csaba bevitte a döntő találatot.

U19

MLSZ Regionális U19 Délkelet "B" csoport 10. forduló

DSI Debrecen – Békéscsaba: 3-5 (1-4)

DSI Debrecen: Meszesán – Virág, Zsoldos, Juhász, Nagy Á., Vietorisz, Vadon (Bodnár 54’), Haraszin (Papp P. 46’), Bagi (Vadász 46’), Berki, Lukács

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Nagy Á. 3’, Papp P. 52’, Juhász 60’

Jankovics Sándor: Sajnos elvesztettük a veretlenségünket. Igaz, egy jobb csapattól kaptunk ki. A csabaiak előrébb járnak nálunk. Az 5-3-as vereség így elfogadható. Mi vezettünk, amikor negyedóra alatt kaptunk négy gólt. Ez nagyon fájt. A második félidőben feljöttünk 4-3-ra, de egy bombatalálat, egy sistergős lövés megpecsételte a sorsunkat. Mindezektől függetlenül a végelszámolásnál a dobogó valamelyik foka benne van a csapatban.

U17

MLSZ Regionális U-17 Kelet "A" Csoport 10. forduló

Sényő – DSI Debrecen: 2-1 (2-1)

DSI Debrecen: Szász – Kalmár (Lengyel 56’), Kerezsi (Szemán 83’), Szöllős (Juhász 74’), Botos, Bácsi, Kapczi (Havasi 83’), Tasi B., Szopka, Pistritu (Czakó 83’), Vietorisz (Tasi A. 46’)

Edző: Bende Tibor

Gólszerző: Kerezsi 13’

Bende Tibor: Nem méltó a Sényőhöz az a körülmény, amilyen pályán játszottunk. Nehéz és különösen balesetveszélyes volt a talaj. Nem akarom erre fogni a 2-1-es vereséget, mert az ellenfél is ott lépett pályára, de erre jobban oda kellene figyelni az illetékeseknek. Végig jobbak voltunk, fölényben fociztunk. Még a játékvezető is elismerte, hogy nem érdemeltünk vereséget.

U16

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 9. forduló

DSI Debrecen – Tiszaújváros: 7-0 (3-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kocsis, Rácz (Takács 46’), Keszler, Kovács D., Kéki (Szalontai 64’), Gulyás (Kovács J. 73’), Pecséri (Virág 73’), Kiss I., Tóth Z. (Tarr 64’), Szilágyi (Máté 64’)

Vezetőedző: Kaszás János

Gólszerzők: Keszler 7’, 47’, 87’, Tóth Z. 9’, Rácz 38’, Takács 59’, Virág 78’

Kaszás János: Végre azt kaptam, amit vártam. Az egész meccsen a mi akaratunk érvényesült, és ez gólokban is megmutatkozott. Végig fölényben voltunk, szemre tetszetős támadásokat vezettünk. 7-0 arányban kiütöttük a Tiszaújvárost.

U15

MLSZ Regionális U15 Kelet B-csoport 10. forduló

DSI Debrecen – Csenger: 3-1 (1-1)

DSI Debrecen: Dán – Márton (Karap 73’), Fehér (Tuss 73’), Nagy A., Kicsák (Bodea 41’), Kozák (Filep 73’), Veres, Salánki (Finta 77’), Keczán, Tóth R. (Szász 77’), Lengyel (Kuczhár 79’)

Edző: Takács András

Gólszerző: Fehér 7’, 51’, 60’

Takács András: Győztesen hagytuk el a pályát a Csenger ellen. Főleg a második félidőben leptük meg őket. Mi domináltunk, jó időben rúgtuk a gólokat, a szabolcsiak nem tudtak mit kezdeni velünk. 3 : 1-es győzelmünk teljesen megérdemelt.

U14

MLSZ Regionális U14 Kelet B-csoport 10. forduló

Hajdúszoboszló – DSI Debrecen: 4-0 (1-0)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, Lakatos, Tóth B., Szőke (Vezendi 32’), Lehner, Baranyai, Egeresi, Pásztor, Nagy R., Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Cseke Bence: ????

U13

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 8. forduló

DSI Debrecen – Balmazújváros: 4-2

DSI Debrecen: Cseke, Komódi, Magyar, Varga L., Kiss S., Milbik, Tóth K., Gulyás, Mosdóczi

Cserék: Kovács-Vitéz, Horváth T., Holhós, Sebők, Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Komódi 21’, 30’, Milbik 58’, Kiss S. 64’

Győrösi Péter: Nagyszerű időben, hasonló játékvezetés mellett, kitűnő játékkal nyertünk a Balmazújváros ellen 4-2 arányban. Jól felkészültünk az ellenfélből, mutaja ezt az is, hogy sikerült nekik négy találatot bevinni.

U12

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 8. forduló

DSI Debrecen – Balmazújváros: 2-1

DSI Debrecen: Szerepi-Nagy – Tóth Ni., Tóth Ná., Sipos, Szűcs, Nagy G., Müller, Kakó, Béres

Cserék: Melczer, Béke, Simon, Aukszi, Kiss Cs.

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Müller 65’, Kiss Cs. 75’

Szabó Imre: Mi is, akárcsak az egy évvel idősebbek a Balmazújváros ellen léptünk pályára. 2-1-es sikerünk egy jó iramú mérkőzés végeredménye volt. Mindkét csapat fegyelmezetten és taktikusan játszott, hasonló volt a két gárda stílusa és hozzáállása is. Amivel föléjük kerekedtünk, az a lényegesen több helyzet volt, amiből eggyel többet mi használtunk ki.