Pozitív mérleggel zárták a hetet csapataink

2022. 09. 12. (hétfő) 08.41

Újabb fordulót rendeztek a regionális bajnokságokban, péntektől szombatig a DSC-SI minden labdarúgó csapata pályára lépett.

A kezdősípszó még el sem halkult, már kettővel vezetett Jankovics Sándor együttese az Orosháza ellen, de ezzel még nem lőtték el puskaporukat, mire felharsant a szünetet jelző sípszó, még öt találatot jegyezhettek. Azért a második félidőre is maradt a góltermésből, bár akkor már „csak” egyet tettek hozzá a héthez.

Az U17-esek is hamar elkezdték a gólgyártást, de hiába dolgoztak ki számtalan helyzetet, az első félidő végéig nem tudták már megzörgetni a Mátészalka hálóját. Szünet után viszont beindult a henger, ötször vették a szabolcsiak kapuját.

Jól kezdett Kaszás János alakulata, bő félóra játékot követően bevitték a vezető találatot, de a szünet előtti percben egyenlített a Salgótarján. A második félidőben fordítottak, ezúttal viszont a debreceni U16-osok egalizáltak, de a nógrádiak örülhettek a meccs végén, a 87. percben eldöntötték a meccset.

Az U15-ös gárda lényegében az első félidőben tudatosította ellenfelével, szombaton pont nélkül fognak távozni az Oláh Gábor utcáról, két góllal terhelték meg a nyírbátori kaput. Szünet után azért biztos ami biztos alapon, még megduplázták góljaik számát a Takács-tanítványok.

Nagy pofonba szaladt bele az U14-es társaság Nyíregyházán, a FILO alaposan megrázta a gólfát, ráadásul nem voltak babonásak, a mérkőzés végig 13 találatot jegyezhettek.

Győrösi Péter ifjoncai hamar hátrányba kerültek, de a bekapott gól után beindult a gépezet, a srácok lendületes játékkal fordítottak és meg sem álltak kilenc találatig.

A legfiatalabb, U12-es korosztály Nagy Gergely góljával és Müller Ádám mesterhármasával magabiztosan győzte le az NYBSE alakulatát.

U19

MLSZ Regionális U19 Délkelet "B" csoport 2. forduló

DSC-SI – OMTK-ULE: 8-1 (7-0)

DSC-SI: Meszesán – Virág (Bodnár 46’), Zsoldos (Tar 57’), Juhász (Kovács D. 46’), Nagy Á., Papp P., Vietorisz (Vadász 46’), Vadon (Tébold 57’), Haraszin (Bagi 54’), Berki, Lukács (Szabó Z. 54’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Lukács 1’, Vietorisz 5’, 33’, Berki 9’, Vadon 31’, 43’, Virág 44’, Papp P. 52’

Jankovics Sándor: A srácok szemre is tetszetősen játszottak, a 33. percben ötödik találatot is bevittük. Mindent beletettek a fiúk a pályán, amit kértem, száz százalékban végrehajtották. Vietórisz és Vadon 2-2 ģolt lőtt, míg Lukács, Berki, Virág és Papp Péter egy találattal terhelte meg az Orosháza kapuját. Két meccs után hat pontunk van, ezt szeretnénk kilencre növelni a jövő héten Békéscsabán.

U17

MLSZ Regionális U-17 Kelet "A" Csoport 2. forduló

Mátészalka – DSC-SI: 0-6 (0-1)

DSC-SI: Szász (Bartók 46’) – Kalmár (Kapczi 64’), Kerezsi (Juhász 73’), Szőllős (Kozma 77’), Botos, Havasi (Tasi B. 46’), Tasi A., Győri (Czakó 77’), Szopka, Varga D. (Lengyel 65’), Vietorisz

Edző: Bende Tibor

Gólszerzők: Botos 7’, Tasi A. 56’, 60’, 66’, Juhász 83’, Kozma 90’

Bende Tibor: Mátészalkán sosem könnyű ellenfélként pályára lépni. Most a srácok mindent betartottak, amire kértem őket. Már az első játékrészben is számtalan helyzetet dolgoztak ki, de csak egyszer találtak be. Szünet után jobban koncentráltak, ennek lett a következménye az idegenbeli 6-0-ás siker. Büszke vagyok rájuk.

U16

MLSZ Regionális U-16 Keleti-csoport 2. forduló

SBTC – DSC-SI: 3-2 (1-1)

DSC-SI: Sinka – Kalapos (Virág 59’), Kocsis, Rácz, Keszler, Kovács D., Kéki, Gulyás, Pecséri, Kiss I. (Tóth B. 62’), Takács (Szilágyi 52’)

Edző: Kaszás János

Gólszerzők: Rácz 33’, Virág 65’

Kaszás János: Fortuna nem állt mellénk ezen a meccsen. Mi szereztünk vezetést, amit a hazaiak a szünetig egalizáltak. A második játékrészt is mi irányítottuk, mégis nekünk kellett egyenlíteni. Már elkönyveltük az egy pontot, de a Tarján egy szabadrúgás góllal kialakította a végeredményt. Összességében elmondható, a játékkal elégedett voltam, a koncentrációval kevésbé. A hibákat kiküszöbölhetjük legközelebb hazai környezetben a Füzesgyarmat ellen.

U15

MLSZ Regionális U15 Kelet B-csoport 2. forduló

DSC-SI – Nyírbátor: 4-0 (2-0)

DSC-SI: Dán – Fehér (Tuss 63’), Nagy A., Kicsák, Kozák (Filep 66’), Veres, Salánki, Keczán, Tőth R. (Karap 56’), Lengyel (Márton 57’), Bodea (Kuchár 63’)

Edző: Takács András

Gólszerzők: Bodea 8’, 25’, Fehér 56’, Keczán 73’

Takács András: Már az első félidőben is jelentős fölényben játszottunk. Hamar megszereztük a vezetést, amit a szünetig kettőre növeltünk. Az egész meccset irányítottuk, jól járattuk a labdát, példásan mentünk át védekezésből támadásba. Ezt a formát kívánjuk átmenteni a jövő heti, idegenbeli, balmazújvárosi rangadóra is.

U14

MLSZ Regionális U14 Kelet B-csoport 2. forduló

FILO SE – DSC-SI: 13-0 (5-0)

DSC-SI: Bíró – Bihari, Lakatos, Vezendi, Lehner, Baranyai, Egeresi, Szőke, Molnár, Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Cseke Bence: Mindenre gondoltam, de arról álmodni sem mertem, hogy ilyen nagy arányú vereséget szenvedünk. A szabolcsiak már a szünetben is 5-0-ra vezettek, a végére pedig tizenhárommal terhelték meg a hálónkat. Nem sok magyarázat van a példa nélküli zakóra. Ha mégis indokolni kellene, azt mondanám, a felkészülésünk nem olyan volt, amilyennek vártam. Egy újonnan összerakott együttest kaptam, sok időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a fiúk megértsék, mi az, amit szeretnék, mi az, amit a pályán látni akarok én és a szurkolók is. A tegnapi derbi megmutatta, hogy nem ott tartunk, ahol kellene. A játékosoknak nagyon sokat kell hozzá tenni akaratban, küzdésben, hozzá állásban. A mentális hiányosságokat sürgősen pótolni kell. Mindenben megmutatkozott a kamaszok gyengesége. A pályán mutatott teljesítmény köszönőviszonyban sem volt még a hiányos felkészüléssel sem.

U13

MLSZ Regionális U-13 Északkeleti-csoport 1. forduló

DSC-SI – NYBSE: 9-2

DSC-SI: Cseke – Komódi, Magyar, Kiss S., Milbik, Tóth K., Varga L., Gulyás, Mosdóczi

Cserék: Horváth T., Holhós, Bendik

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Milbik 7’, Kiss S. 12’, Mosdóczi 17’, 49’, 53’, Komódi 34’, 79’, Bendik 60’, Magyari 74’

Győrösi Péter: Egy 9-2 arányú győzelmet nem kell magyarázni. Nagyon büszke vagyok a gyerekekre, mert amit kértem, azt maximálisan végrehajtották. Az eredmény önmagáért beszél és bizonyítja, hogy a befektetett munka meghozza gyümölcsét. A rendkívül sportszerű ellenfélnek kívánok sok sikert a továbbiakban.

U12

MLSZ Regionális U-12 Északkeleti-csoport 1. forduló

DSC-SI – NYBSE: 4-0

DSC-SI: Tóth Nándor – Tóth Nimród, Melczer, Aukszi, Szűcs, Nagy G., Szerepi-Nagy, Müller, Kakó

Cserék: Illés, Dombrádi, Palczert, Kiss Cs., Béres

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Nagy G. 13’, Müller 20’, 68’, 75’

A hazai mérkőzésekről az alábbi linkre kattintva tekinthetők meg a fotók: bit.ly/3BwYaQ8