Négy éremmel zártak fiatal atlétáik Győrben

2022. 09. 05. (hétfő) 20.15

Hétvégén Győr adott otthont az U18-as és az U20-as atléták Magyar Liga-döntőjének, mely versenyen a DSC-SI atlétái is rajthoz álltak.

Szombaton és vasárnap a győri Olimpiai Sportparkban két korosztály legjobbjai mérték össze erejüket a különböző számokban. A népes mezőnyben a Debreceni Sportcentrum- Sportiskolát hét fiatal atléta képviselte.

Az U20-as fiúk 800 méteres számában Oláh Máté 1:52.19-es idővel a második helyen ért célba az újpesti Szente Bálint mögött. Máté 400-on is rajthoz állt, mely távon új egyéni csúcsot futott (50.28), ami az ötödik helyre volt elég.

Ugyan ebben a korosztályban Schmiedt Lilla 100 gáton ért el kimagasló eredményt, 14.55-ös idővel felállhatott a dobogó második fokára. Tehetséges atlétánk 200 síkon is ott volt a mezőnyben és új egyéni csúccsal (26.60) ötödikként futott át a célvonalon.

Az U18-as korosztályban Chrobák Gergő gondoskodott debreceni medálokról, magasugrásban (1.84) és távolugrásban 6.25) egyaránt bronzérmes helyen végzett.

Az érmek mellett hat ötödik hellyel zárták a DSC-SI kiválóságai a kétnapos versenyt.