Senánszky Petra egyéni csúcsot úszott a középdöntőben

2022. 06. 25. (szombat) 07.03

Hatszázaddal maradt el Hosszú Katinka országos csúcsától a DSC-SI kiválósága az 50 méteres gyorsúszás középdöntőjében, de a döntőbe így sem sikerült beverekednie magát.

A délelőtti előfutamok után nem volt elégedett az úszásával Senánszky Petra, ám ennek ellenére a 14. helyen bejutott az esti középdöntőbe 50 méteres gyorsúszásban a fővárosi Duna Arénában zajló vizes világbajnokságon. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola kiválósága ezúttal is az 1-es pályán igyekezett felvenni a versenyt a világelittel, 25 méterig pedig jól tartotta a lépést az esélyesekkel. Ekkor aztán a svéd Sarah Sjöström ritmust váltott, s meg is nyerte a futamot, Senánszky pedig összesítésben a 11. helyen végzett, így nem jutott döntőbe.

Ami azonban a helyezésnél jóval fontosabb, az az időeredmény, Petra ugyanis 24.95-ös egyéni csúcsot úszott, mindössze hatszázaddal elmaradva Hosszú Katinka országos csúcsától. Kókai Dávid tanítványa éppen ezért mosolyogva szállt ki a medencéből és elégedetten értékelt.