Két nap, öt arany!

2021. 09. 06. (hétfő) 16.58

Szeptember első hétvégéjén a Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg a 8. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőt.

Már a szombati nyitónapon remekeltek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái, hiszen három alkalommal is felállhattak a dobogó legfelső fokára.  A 100 gát első számú favoritja, Kozák Luca magabiztos győzelmet aratott (13.11), megelőzve klubtársát, Kerekes Grétát (13.58) és az U20-as világbajnoki bronzérmes Tóth Annát. Gerelyhajításban egy percig sem forgott veszélyben a regnáló magyar bajnok, Szilágyi Réka elsősége (59.02), aki közel öt méterrel dobott nagyobbat, mint a második Kövér Fanni (VEDAC). 3000 akadályon sem született meglepetés, a szám országos csúcstartója, Kácser Zita nem talált legyőzőre (10:27.76).

Ugyanebben a számban a férfiaknál Lendvai András a második helyen ért célba, ráadásul szezonbeli legjobb idejével (9:16.14). 1500 méteren K.Szabó Gabriella az ötödik (4:31.01), míg Lendvai Luca a hetedik helyen zárt (4:58.05). Szintén a hetedik helyet szerezte meg a 10000 méteres gyaloglásban idei legjobb eredményével Horváth Dániel (48:48.71). Súlylökésben Csapó Tamásért szoríthattunk, a DSC-SI versenyzője végül a nyolcadik helyet szerezte meg (13.66).

Másnap is folytatódott a debreceni sikerszéria. Rúdugrásban Klekner Hangának ezúttal a 395 centi is elég volt a győzelemhez. A Koroknai testvérek dupláztak 400 gáton, az arany Máté (50.02), az ezüst Tibor nyakába került (51.14). A hölgyeknél, szintén 400 gáton Kiszel Zsófia állhatott fel a dobogó második fokára (1:02.29). Mindemellett Kácser Zita 5000 méteren (17:36.12), Török Gergely pedig magasugrásban (208 cm) zárt negyedik helyen.

Fotó: Magyar Atlétikai Szövetség facebook oldala