Négy bajnoki cím a második napon

2021. 06. 27. (vasárnap) 21.57

Klekner Hanga rúdugrásban, Kozák Luca 100 gáton, Szilágyi Réka gerelyhajításban, Koroknai Máté 400 gáton végzett az első helyen a Gyulai István Atlétikai Stadionban.

Esélyeshez méltóan szerepeltek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái a 126. Atlétikai Magyar Bajnokság zárónapján. Rúdugásban új egyéni csúccsal (4.25) nyert Klekner Hanga (fotó) a pécsi Garamvölgyi Petrát megelőzve, aki új magyar U20-as rekorddal (4.20) végzett a második helyen. 400 gáton sem történt meglepetés, Koroknai Máté több mint két másodpercet vert (49.77) a másodikként célba érkező Csókás Nikolászra (ARAK UP Akadémia). Testvére, Tibor ezúttal a bronzérmet vehette át.

A biztos olimpiai részvevő, és egyben címvédő Kozák Luca az előfutam után a döntőben is a leggyorsabbnak bizonyult 100 gáton, a DSC-SI klasszisa 12.86-os idővel lett aranyérmes klubtársa, Kerekes Gréta előtt (13.06).  Női gerelyhajításban megszorítani sem tudták Szilágyi Rékát, aki megvédte bajnoki címét (60.67). Másik ötkarikás kvótásunk, Kácser Zita idei legjobbjával (10:19.94) harmadikként ért célba a 3000 méteres akadályfutás során. A nemrég U20-as bajnoki címet szerző Hodossy-Takács Sámuel megismételte tavalyi eredményét, és a felnőttek között most is -holtversenyben- harmadikként zárt magasugrásban (2.12). A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola 5 arany-,1 ezüst-és 4 bronzéremmel zárta a hazai rendezésű bajnokságot.