Kriuchkov Valentin magyar bajnok!

2019. 11. 11. (hétfő) 20.53

Szombaton Győrben rendezték meg a serdülő és junior B-korcsoportos cselgáncsozó fiúk országos bajnokságát.

A Magvassy Mihály Sportcsarnokban 66 egyesület 270 judósa lépett tatamira, a tizenkilenc elsőségen tizenhárom klub osztozott. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola szakosztálya egy-egy arany és bronzéremmel, továbbá két értékes ötödik hellyel zárta a versenyt. A fiatalabbaknál Kriuchkov Valentin remekelt, aki a 45kg-os fináléban a budaörsi Bertalan Balázst is legyőzve szerzett bajnoki címet. A siker értékét növeli, hogy az egész OB-t figyelembe véve ebben a súlycsoportban volt a legtöbb induló, szám szerint 36.  A junioroknál Pusztai Botond (50kg) menetelt, végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel a cívisvárosi fiatalember. A DSC-SI-ből Korláth Iván és Papp Bálint egyaránt az ötödik helyen végzett.