Egy arany, hat döntős hely a rövidpályás úszó OB-n

2018. 11. 12. (hétfő) 10.50

A DSC-SI hét úszóval vett részt a százhalombattai versenyen.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Debreceni Búvárklub világklasszisa, Senánszky Petra győzelmét hozta a rövidpályás OB-n az 50 méteres gyorsúszás (0:25,14). Az ezúttal is a DSC-SI színeiben versenyző Petra mindemellett 100 gyorson a negyedik helyen ért célba (0:55,00). Gál Kincső egyéniben három fináléban volt érdekelt, 400 gyorson negyedikként állította meg az órát (4:13,95), míg 800 és 1500 gyorson a hatodik helyen végzett (8:44,14 és 16:48,16). Utóbbi versenyszámban Pál Adél (13.hely) új évjáratos csúcsot ért el (17:38,23).

Zombori-Szalontai Ferenc és Sárosi Balázs a 200 méteres mellúszás ,,B” döntőjében álltak rajtkőre. A 4x100 méteres gyorsváltóban a Senánszky Petra, Koch Zita, Pál Adél és Gál Kincső alkotta DSC-SI kvartett a hatodik legjobb időt produkálta (3:53,62).