Micsoda eredmény!

2021. 10. 18. (hétfő) 20.03

Az előkelő ötödik helyet végzett a Tatán megrendezett felnőtt női párbajtőr Magyar Kupán Nagy Blanka.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola vívója a legjobb 64 között Illés Fannit (BHSE) múlta felül 15-12-re, majd a következő körben a pécsi Miklós Fanni ellen is győztesen hagyta el a pástot (15-13). A nyolcaddöntőben jött a remek folytatás, hiszen 14-14-nél a döntő tust a DSC-SI fiatalja vitte be Balogh Bella (Vasas) kárára. A legjobb négybe kerülésért vívott asszóban azonban a BVSC junior világbajnoki bronzérmese, Borsody Emma már túl nagy falatnak bizonyult (2-15). Blanka szereplése biztató volt a jövőre nézve, megjegyzendő, a hölgyeknél 105 párbajtőröző vágott neki a küzdelmeknek. Az aranyérmet egyébként Kun Anna (OMS-Tata) szerezte meg, míg a férfiaknál Bakos Bálint (Vasas) diadalmaskodott.