Akaratból és kitartásból jeles!

2021. 07. 16. (péntek) 19.29

Kilencedik helyen végzett az U20-as Atlétikai Európa-bajnokságon a 800 méteres síkfutás döntőjéről épphogy csak lemaradó K.Szabó Gabriella.

Befejezte szereplését a tallini junior kontinensviadalon a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola ígéretes jövő előtt álló atlétája, K.Szabó Gabriella. Ahogy arról tegnap beszámoltunk, a cívisvárosi fiatal a pénteki selejtező első futamában új egyéni csúccsal (2:06.87) a második helyen ért célba. Sajnos a beérkezést követően elesett, megsérült a keze, és a folytatás is kérdésessé vált. A hónapok óta erre a versenyre készülő DSC-SI-s atléta nem adta fel, több fájdalomcsillapító mellett is vállalta az elődöntőt. Gyakorlatilag bemelegítés nélkül várta a startpisztoly dörrenését. Perényi Gabriella és K. Szabó Gábor tanítványa a második, erősebb futamban indult, ahol végül a hatodik helyen zárt (2:08.99) a nyolc atléta közül. Megjegyzendő, az előtte célba érkezők mindannyian döntőbe jutottak.

Gratulálunk, és mihamarabbi felépülést kívánunk!