HOSSZÚTÁVÚSZÓ MEDENCÉS OB: KALMÁR ÁKOS ÉS OLASZ ANNA GYŐZÖTT 10 KM-EN

2020. 10. 23. (péntek) 23.22

Kalmár Ákos a férfiak, míg Olasz Anna a nők 10 kilométeres viadalát nyerte a Hosszútávúszó Medencés Országos Bajnokság nyitónapján Debrecenben.

Kalmár Ákos végig vezetve, magabiztos úszással 1:45.36-tal húzta be a férfiak 10km-es versenyét a debreceni Hosszútávúszó Medencés OB-n. (ezen a távon ugyan nem tartanak nyilván hivatalos országos csúcsot, de nem hivatalosan Gyurta Gergely korábbi 1:46.57-es legjobbján több mint 1 percet faragott). Közel 400 méteres lemaradásban Gálicz Péter szerezte meg a második helyet. A szám címvédője a világ- és Európa-bajnok Rasovszky Kristóf ezúttal a dobogó harmadik fokára állhatott. A Juniorok (U18-U19) mezőnyében a Ferencváros úszója Tabi Zoltán volt a leggyorsabb.

A hölgyeknél a Szegedi Úszó Egylet színeiben Olasz Annának sikerült a címvédés, így a dobogó legmagasabb fokára állhatott, Sömenek Onon Kata akárcsak tavaly, idén is másodikként érte el a falat, még a szintén szegedi Vas Luca harmadikként csapott célba. A juniorok között (U18-U19) a fradi fiatal tehetsége, Balogh Vivien lett a bajnok, aki idejével a felnőttek között a második helyet szerezte volna meg.

Holnap az 1500 gyors és a 3 km futamaival folytatódik a program.