Öt bajnoki cím a felnőtt OB-n

2020. 08. 10. (hétfő) 10.58

A fővárosi Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg hétvégén a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságot, ahol a Debreceni Sportcentrum versenyzői 5 arany-, 3 ezüst-és 1 bronzérmet szereztek.

A nyitónapon Kozák Luca duplázott, a 100 méteres síkfutás után magabiztosan nyert 100 gáton is, utóbbiban csapattársa, Kerekes Gréta előtt. Gerelyhajításban esélyeshez méltóan, nagy fölénnyel nyert bajnoki címet Szilágyi Réka, míg a program zárásaként a dobogó második fokára állhatott fel a 3000 méteres akadályfutás után Kácser Zita.

Másnap sem maradt érem nélkül a DSC-SI atlétika szakosztálya, ahogy az várható volt, a Koroknai testvérek ismét uralták a mezőnyt 400 méter gáton. Az arany ezúttal Máté nyakába került, míg bátyja, Tibor ezüstöt vehetett át. Klekner Hanga immár szabadtéren is bajnoknak mondhatja magát, a fiatal rúdugró kereken négy méteres teljesítménnyel végzett az élen.

A magasugró Hodossy-Takács Sámuel újra letette névjegyét, a még csak junior korú atléta bronzéremmel zárt a felnőttek között.