A legjobb tíz között a DSC-SI!

2019. 04. 29. (hétfő) 15.37

Pusztai Botond és Magyar Attila aranyérmet szerzett a Budapest-kupán.

Huszonnyolc ország 1629 cselgáncsozója lépett tatamira hétvégén az UTE Megyeri úti Jégcsarnokában megrendezett utánpótlásversenyen. Az ifjúsági korosztályban kiválóan teljesített a 46kg-os Pusztai Botond, aki cseh, holland, azeri, ukrán és a döntőben egy újabb azeri judokát legyőzve nyerte meg a versenyt, ráadásul minden ellenfelét idő előtt, ipponnal verte. A lányoknál a DSC-SI két sportolója is dobogóra állhatott, Wladimír Danica (48kg) és Juhász Zita (44kg) egyaránt bronzéremmel térhettek haza. Remekül szerepelt az U15-ös korcsoportban Magyar Attila (50kg), a cívisvárosi tehetség ippon győzelmek sorát bemutatva meg sem állt az aranyig!

A 32. Budapest-kupán 218 egyesület indította versenyzőit, az első helyezéseken 49 klub osztozott. A legjobb tíz egyesület közé a magyarok közül a Pénzügyőr SE, a Diósdi DSE és a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola tudott bekerülni.