Kikapott a címvédő, Szolnok-Falco párharc az aranyért!

2018. 02. 17. (szombat) 21.49

A Falco és a Szolnok jutott be a 61. Zsíros Tibor Magyar Kupa döntőjébe, miután az elődöntőben legyőzték az Atomerőmű, ill. a címvédő Alba Fehérvár együtteseit. A Hepp Kupában Oroszlány-Nyíregyháza döntőt rendeznek vasárnap.

A másik elődöntőn a Nyíregyháza a Pécs U23-as csapatával találkozott, ám a nagy csata itt is elmaradt. A PVSK kulcsemberei előző nap a Magyar Kupa negyeddöntőiben voltak érdekeltek, így kissé fáradtabban is mozogtak a megszokottnál Demeter Attiláék. A másodosztály harmadik helyén tanyázó szabolcsiak végig vezetve, okos játékkal végül 11 pontos sikert arattak.

A Magyar Kupában a Falco és az Atomerőmű feszült egymásnak az első elődöntben. A vasiakhoz visszatért a pénteki napot kihagyó Perl Zoltán, igaz, a betegséggel küszködő válogatott hátvéd csak tíz percet tudott a pályán tölteni. Az első félidőben szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagyobb különbséget egyik fél sem tudott kialakítani. A fordulás után aztán megrázta magát a Szombathely, és az ihletett formában játszó Govens és Borisov vezérletével magabiztos győzelmet arattak.

A nap legjobban várt találkozóján a két nagyágyú és szurkolóik igazi kosárfesztivált varázsoltak a Főnix Csarnokba. Hatalmas harc folyt minden labdáért, a védekezések már-már a durvaság határát súrolták, ennek ellenére rendkívül magas szintű kosárlabdát láthattak a kilátogatók. Az Olaj ellépett pár ponttal, az Alba felzárkózott, nagyjából eszerint a forgatókönyv szerint zajlott az első három negyed, majd a záró felvonásra meglépett a Szolnok héttel. Előnyüket egészen a végjátékig tartani tudták, de Keller Ákos vezérletével visszajött az Fehérvár, sőt négyszer is támadhattak az egyenlítésért. Fél perccel a vége előtt Vojvoda Dávid zárta le a mérkőzést egy hárompontossal, ezzel bejutottak a holnapi fináléba.

Eredmények:

Falco-Vulcanno Energia KC Szombathely – Atomerőmű SE 81-64 (20-21, 14-11, 25-18, 22-14)

Alba Fehérvár – Szolnoki Olaj KK 67-75 (16-20, 24-25, 15-17, 12-13)

Salgótarjáni KSE – OSE Lions 66-77 (11-14, 16-22, 13-20, 26-21)

Nyíregyháza Blue Sharks – PVSK-Kronosz Kiadó 83-72 (22-13, 22-18, 22-21, 17-20)