A pontverseny élén a DSC-SI békái!

2017. 07. 12. (szerda) 21.50

Huszonöt egyesület közel száz versenyzője állt rajthoz Hódmezővásárhelyen a VI. Béka Derbyn.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola tíz úszóval vett részt a 2009-es, 2010-es születésűek és fiatalabbak számára kiírt versenyen, amelyen több dobogós és pontszerző helyezést is elértek. Úszóink 3 arany-, 5 ezüst- és 4 bronzéremmel zárták a Derbyt, akik közül kiemelkedett az 50 gyorson és háton egyaránt első Lakó Dorina (képen), aki a 4x50m-es vegyesváltó tagjaként is örülhetett. A győztes kvartett további tagjai: Kovács Kitti, Koszta Gréta és Mendre Doren.

Dorina tehetségét mi sem jelzi jobban, hogy további egy második (50 pillangó) - és két harmadik helyezéssel (50 mell, 100 gyors) gyarapította éremkollekcióját.

A váltóval ,,aranyos” lányok közül Koszta Gréta 50 mellen egy ezüstöt, míg Kovács Kitti 50 háton egy bronzérmet is begyűjtött. Kinczel Adrienn szintén két medállal térhetett haza, 50 mellen másodikként, míg 100 gyorson harmadikként csapott célba.

A fiúknál Orovecz Patrik jeleskedett, aki az 50 és 100 gyors eredményhirdetésénél egyaránt a dobogó második fokára állhatott fel.

A DSC-SI a Kőbánya Sport Clubot és a BVSC-Zuglót megelőzve az összesített pontverseny élén végzett.