A legeredményesebbek között

2017. 06. 24. (szombat) 09.19

Öt arany-, és két ezüstérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái a Mátyásföldön megrendezett Junior és Utánpótlás Országos Bajnokságon.

A kétnapos versenyen az U23-as mezőnyben Kozák Luca a 100 méteres síkfutásban (11.66) és 100 gáton (13.31) is elsőként ért célba, jó eredményekkel. Érdekesség, hogy az immár egy éve a debreceni csoporttal készülő Répási Petra (GEAC) előbbi számban a harmadik, míg utóbbiban a második helyen végzett.

Az aranyérmek számát szaporította a 3000 akadályon leggyorsabb Juhász Balázs, valamint az 5000 méteren egyéni csúcsot futó Mezei Sára Dorottya (18:04.58), aki 1500 méteren egy ezüstöt is begyűjtött. Pápai Márton is éremmel térhetett haza, az 1500 méteres síkfutás után a dobogó második fokára állhatott fel. A junioroknál a 18 esztendős Klekner Hanga Csenge (3.60) nyert rúdugrásban.

Az OB-n a legtöbb bajnoki címet a Bp.Honvéd atlétái szerezték (11).