Bajnoki címek, egyéni csúcsok!

2017. 06. 12. (hétfő) 23.16

Akárcsak tavaly, idén is öt aranyérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői a 122. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

A háromnapos székesfehérvári Ob-n Kazi Tamás 800-on és 1500-on is címvédőként állt rajthoz, a duplázás a ,,királyok városában” ismét összejött. A 400 gát előfutamában Koroknai Tibor (képen) olyat produkált, ami 2005 óta egyetlen magyar atlétának sem sikerült. Ötven másodpercen belül teljesítette az egy kört (49.95), majd másnap újabb öt századot faragott egyéni csúcsán és szerezte meg az aranyérmet.

Élete legjobbjával nyert 3000m akadályfutásban Juhász Balázs (8:50.15), míg 100 gáton az itthon szinte verhetetlen Kerekes Gréta volt a leggyorsabb (13.13), apropó, egyéni rekorddal…

Kácser Zita az 1500m és a 3000m akadályfutás után is a dobogó második fokára állhatott fel, előbbiben új csúccsal (4:18.37). A DSC-SI 4x400-as férfi váltója szintén ezüstérmes pozícióban zárt. Igaz nem szerzett érmet, de az 5000m-en ötödik Gulyás Vera, és a 400m gáton negyedik K.Szabó Gabriella -kétszer- is megjavította egyéni csúcsát.