Egyéni csúcsoktól volt hangos a Kelet Kupa!

2017. 05. 22. (hétfő) 19.06

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái hat számban szereztek aranyérmet a hazai rendezésű versenyen.

Két nap, két győzelem, mindkét esetben egyéni csúccsal, így zárta a Kelet Kupát Koroknai Tibor. A DSC-SI versenyzője az első napon 400 méteren aratott győzelmet (47,80), majd vasárnap 400 gáton is lemásolta előző napi teljesítményét (50.14). 3000méter akadályfutásban a junior Eb bronzérmes Juhász Balázs (9:08.78) magabiztosan nyert csapattársa, az egyéni rekordot futó Pápai Márton (9:18.10) előtt.

Óriási csatát vívott 100m gáton a két hazai klasszis, Kerekes Gréta és Kozák Luca, előbbi két századdal (12.97) előzte meg csapattársát. Aradi Bernadett 800-on és 1500-on is egyaránt harmadikként ért célba, míg Kácser Zita a 2000 méteres akadályfutásban a második helyen végzett. Távolugrásban egyéni csúcsot ért el Hevesi Hanna (5.40), ami az ezüstéremre volt elég. Rúdugrásban a csapatbajnoki elődöntőn nyerő Klekner Hanga Csenge ezúttal bronzéremmel zárt.

A serdülőknél K.Szabó Gabriella (45.73) 300m gátfutásban, míg Petrozsényi Júlia 80 gáton (11.71)nyert.

A DSC-SI atlétáin kívül múlt heti utánpótlás csúcsa után most is jól teljesített Rivasz-Tóth Norbert, aki 78,42 méterrel nyerte a gerelyhajítást. Dobókörbe lépett az olimpiai bronzérmes Márton Anita is, ám ezúttal második kedvenc számában, diszkoszvetésben, amelyben 58,57 méteres teljesítménnyel győzött.

Az összetett bajnoki címet a hölgyeknél a GEAC 19 éves atlétája, Renner Luca, a férfiaknál Naszódi Benedek (KSI) nyerte.

A teljes eredménylista alább, pdf. formátumban megtekinthető.