Döntőben a címvédő!

2017. 05. 16. (kedd) 07.09

Az Atlétikai Csapatbajnokság Keleti elődöntőjét a BHSE, a nyugatit az UTE – MTK Budapest együttese nyerte.

A tavalyi közösen megszerzett aranyérem után ismét együtt vágott neki a Csapatbajnokságnak a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola és a Nyíregyházi Sportcentrum. A miskolci elődöntőben több kiváló eredmény született, ezek közül is kiemelkedik a szolnoki Rivasz-Tóth Norbert gerelyhajításban elért új U-23-as rekordja (79,67). A regnáló bajnok hét számban bizonyult a legjobbnak a kétnapos versenyen, és a tizenhét csapat közül a második helyen jutott be a fináléba.

A DSC-SI atlétái közül Kozák Luca nyert 100 méteren (11.82), míg Kerekes Gréta egyéni csúcsbeállítással (13.15) ért elsőként célba 100 gáton. Kácser Zita közel húsz másodperces előnnyel, nagy fölénnyel verte a mezőnyt a 3000 méteres akadályfutásban (10:16.79), rúdugrásban pedig Klekner Hanga Csenge (3.85) teljesített a legjobban.

A férfiaknál Kazi Tamás volt a leggyorsabb 1500 méteren (1:50.28), míg 400 gáton Koroknai Tibor hátát nézte a mezőny. A 4x400-as váltó (Győri Árpád, Tasi Tibor Dávid, Gutema Emanuel, Koroknai Tibor) szintén a címvédő sikerét hozta.

A Keleti csoport döntőbe jutott csapatai: 1. BHSE 420 / 2. DSC-SI - NYSC 366 / 3. GEAC - Ikarus BSE 356.5 / 4. Viharsarok 333 / 5. Konok Kunok 315.5 / 6. FTC 311.5

A Nyugati csoport döntőbe jutott csapatai: 1. UTE - MTK Budapest 386 / 2. Pannon Duo 374.5 / 3. SavArra 371.5 / 4. Pannónia Príma 355.5 / 5. Bakony Balaton Team 324.5 / 6. BO-KA 239.5

A verseny eredményei alább, pdf. formátumban megtekinthetők.

Fotó:Hajdu László