Atlétáink a nemzeti csapatban

2016. 09. 23. (péntek) 09.34

Székesfehérváron rendezték meg a Serdülő és Újonc Összetett Bajnokságot, ahol a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái ismét bizonyították remek formájukat.

Két cívisvárosi leány indult az újoncok két korcsoportjában. Bánki András tanítványa, Chrobák Lili a negyedik helyen végzett a 4 próba ,,B” variációjában (2123 pont), míg a Donka László által edzett Donka Réka az ,,A” variációban szerezte meg a hetedik helyet (2820 pont). Lili teljesítménye aranyjelvényes szintet ért.

Ötödik helyével szintén teljesítette az előbb említett szintet a fiúk 6 próba versenyében Hodossy – Takács Sámuel, aki fiatal serdülőként korcsoportjában a legjobb összetett eredményt érte el (3023 pont). A 2002-es születésű fiatalember edzője, Perényi Gabriella igazán nem panaszkodhat, hiszen másik atlétája, K.Szabó Gabriella a serdülők 5 próba versenyében az izgalmas és fordulatokban bővelkedő viadalon a dobogó második fokára állhatott fel (3041), nem mellékesen egy aranyjelvényes szint birtokában. A szintén DSC-SI-s Rácz Vivien (2696 p) a kilencedik, míg Petrozsényi Júlia (2656 p) a tizenkettedik helyet szerezte meg. Örömteli, hogy a csapatversenyben a lányok a második helyen végeztek.

Csapattagok: K. Szabó Gabriella, Rácz Vivien, Petrozsényi Júlia Edző: Perényi Gabriella, Donka László

A Magyar Atlétikai Szövetség, a Serdülő Országos Bajnokságán és a Csapatbajnokságon nyújtott teljesítménye alapján hat debreceni sportolót hívott be az U-16-os keretbe, hogy képviselje hazánkat a szeptember 24-ei válogatott viadalon, melynek a felvidéki Nagyszombat ad otthont. A DSC-SI atlétái mindent megtettek annak érdekében, hogy hosszan tartó jó formájukat siker koronázza.